Nakarm drukarkę

O najlepszych tuszach i tonerach

Dlaczego warto zakupić drukarkę atramentową?

drukarki atramentowej

Technologia produkcji drukarek atramentowych jest dość stara i dobrze znana nie pozwala na zbyt wysoki wzrost cen. Innym powodem jest to, że wielu producentów sprzedaje drukarki atramentowe z bardzo małą marżą, nawet ze stratą. Dzieje się tak, ponieważ zarabiają dużo pieniędzy na sprzedaży oryginalnych wkładów. Kiedy idziesz na zakupy, pamiętaj o regularnych kosztach, a nie tylko o cenie nowej drukarki. Na przykład drukarka z tuszem HP jest znacznie tańsza niż inne marki. Jednak koszty eksploatacji są znacznie wyższe niż inne koszty.

Prawie wszystkie drukarki fotograficzne wymagają użycia oryginalnych wkładów. Są one dość drogie i chociaż dostępne są kompatybilne wkłady, generalnie nie gwarantują pełnej wydajności. Farba nie jest całkowicie marnowana, wkłady generują odpady, a użytkownik zmuszony jest wyrzucić to, co faktycznie nadałoby się do wykorzystania. Naprawdę dobrą opcją jest użycie systemu ciągłego, który nie używa wkładów. Zamiast tego atrament jest nakładany z dużego zbiornika, który można uzupełnić w domu.

Zalety drukarki atramentowej są oczywiste:

  • duża szybkość drukowania; dobra jakość druku tekstów i obrazów;
  • drukowanie kolorowych zdjęć; niski poziom hałasu;
  • drukarka na tusz posiada kompaktowe rozmiary;
  • rozsądna cena drukarki;
  • możliwość uzupełniania wkładów w domu. 

Teraz o wadach:

drukarki atramentowej

Wady drukarek atramentowych:

  • Wkłady atramentowe są drogie,
  • głowica drukująca i atrament do drukarek atramentowych nadają się do użycia w określonym czasie, trzeba specjalnego papieru do drukarki atramentowej, szybko zabraknie atramentu, co oznacza, że po raz kolejny trzeba gdzieś pobiec, aby uzupełnić wkłady

Mimo wszystkich trudności, jakie czekają na użytkowników drukarek atramentowych, są one często kupowane. Cena tej techniki jest rozsądna i najbardziej odpowiednia do użytku domowego.

Podsumowanie

Do zalet drukarek atramentowych należy przede wszystkim stosunkowo niska cena zakupu. Ponadto urządzenia te są łatwe w obsłudze i mają niemal uniwersalne zastosowanie, od domu i biura po przemysł. Drukarki atramentowe (dostępne w tej ofercie) są w stanie uzyskać dobre odwzorowanie kolorów, nawet podczas drukowania zdjęć, a także oferują wysoką rozdzielczość (do 1440 dpi lub więcej).

Dlaczego warto zakupić drukarkę atramentową?
Przewiń na górę