Tusze HP 305 oraz ich tańsze zamienniki

zamiennik tuszy hp 305

Tusz HP 305 to dedykowany przez firmę HP czarny tusz do drukarek przez nich produkowanych. Oferuje on drukowanie wyraźnego tekst oraz żywych i kolorowych zdjęć, sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Główną zaletą oryginalnych tuszów jest fakt, iż dzięki nim mamy gwarancję wysokiej jakości druku. Dodatkowo ma on pojemność 2,2 ml, która wystarczy do wydrukowania około stu dwudziestu stron.

Zalety zamienników oryginalnych produktów

Współcześnie firmy coraz częściej tworzą dedykowane części wymienne dla swoich produktów, które spisują się lepiej, niż tańsze zamienniki, tak jest również w tym przypadku. Tusz HP 305 to więc przede wszystkim pewność zadowolenia z wysokojakościowego oraz szybkiego druku.

Problem pojawia się natomiast w kwestiach cenowych, otóż części wymienne tworzone dla swoich produktów przez znane marki z reguły są niezbyt opłacalne i trzeba liczyć się na większe dodatkowe koszty. W tym wypadku, jeśli nie chcemy zaopatrzać się w oryginalny tusz, najlepiej poszukać zamiennika dla HP 305 (warto zajrzeć m.in. na https://www.drtusz.pl/tusze-hp-305-zamienniki-oryginalne-c-50200014704.html). Najważniejsze podczas wyboru takiego zamiennika jest to, aby nie było problemu z kompatybilnością do drukarki, musi więc do niej pasować. Musimy się jednak liczyć z tym, że może oferować on niższą jakość druku w porównaniu z oryginalnym tuszem. 

Tańsza alternatywa

Najprostszym więc rozwiązaniem, jeśli chodzi o zakup tańszego zamiennika do tuszu HP 305, jest zakup zestawu oferującego napełnienie cartidge’y oferowanych przez firmę HP. Polega to na zakupie tuszu o poszukiwanym kolorze (w tym przypadku jest to kolor czarny) oraz strzykawek wraz z igłami, które służyć nam będą do napełnienia cartidge’u tuszem. 

Inną opcją jest zakup tuszów innych firm, które z reguły są również o wiele bardziej opłacalne, ponieważ oferują większą pojemność, często mają one nawet o kilkanaście mililitrów więcej w porównaniu do oryginału. Ważne jest to, aby współpracował on z naszą drukarką, dlatego w razie poszukiwania zamiennika najważniejszym jest sprawdzenie, czy jest on kompatybilny (zwykle wystarczy dopisek do symbolu tuszu – 305).