Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową – korzyści i na co zwrócić uwagę?

urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową służy do skanowania , drukowania i kopiowania dokumentów w kolorze. Drukarki laserowe wykorzystują czerwone, niebieskie i zielone światło, naświetlając stos specjalnego papieru światłoczułego bezpośrednio lub pośrednio tym kolorowym światłem. Kolorowa drukarka laserowa jest doskonałym wyborem dla biur, które muszą drukować w kolorze, ponieważ są one bardziej opłacalne.

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową – na co zwrócić uwagę?

  • Pojemność podajnika papieru: Ilość papieru, którą może pomieścić drukarka, jest ważna, jeśli wykonujesz duże zadania drukowania. Większość kolorowych drukarek laserowych mieści od 250 do 500 arkuszy, ale niektóre mogą pomieścić nawet 1000 arkuszy. Jeśli drukujesz komercyjnie, będziesz potrzebował drukarki, która pomieści więcej papieru.
  • Prędkość: Jest ona mierzona w stronach na minutę. Średnia kolorowa drukarka laserowa może drukować do 30 stron na minutę w czerni i bieli oraz 15 stron na minutę w kolorze. Jeśli musisz drukować wiele stron, najlepsza będzie kolorowa drukarka laserowa o dużej objętości.
urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową

Korzyści z kolorowej drukarki laserowej

  • Wysoka jakość wydruków: Kolorowe drukarki laserowe oferują doskonałą reprodukcję kolorów i wyrazistość wydruków. W porównaniu z drukarkami atramentowymi są one również bardziej spójne i dokładne. Dzięki temu idealnie nadają się do drukowania profesjonalnej jakości dokumentów i zdjęć.
  • Mniejsze nakłady na konserwację: W porównaniu z drukarką atramentową, urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową wymaga rzadszej konserwacji i jest łatwiejsza do czyszczenia (https://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-kolorowe-c-80000022200.html). Jednak nadal należy regularnie czyścić drukarkę laserową, aby mieć pewność, że strony będą czyste i spójne.

Niski koszt za stronę: Kolorowe drukarki laserowe są bardziej opłacalne niż drukarki atramentowe. Dzieje się tak dlatego, że wystarczy wymienić tylko toner.