Nakarm drukarkę

O najlepszych tuszach i tonerach

Czym kierować się przy wyborze drukarki do domu?

Zakup drukarki do użytku domowego możliwy jest nie tylko w sklepie komputerowym ale i w wielu innych miejscach, w tym, w sklepach internetowych. Wybór tych urządzeń jest olbrzymi, więc wiele osób zadaje sobie oczywiste pytanie. Która będzie najlepszym wyborem? Czym kierować się przy wyborze drukarki? Nie tylko ceną. 

Do czego będzie służyć?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie służyć. Czy tylko do drukowania czy też potrzebna jest także do skanowania lub też kopiowania dokumentów? Jeśli takie funkcje także będą potrzebne, warto kupić atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, zwracając uwagę na to czy jest to drukarka z tanim tuszem. Wbrew pozorom i w urządzeniach wielofunkcyjnych także wykorzystywane są tusze, które można kupić w atrakcyjnych cenach. 

Funkcjonalność i koszty eksploatacji to najważniejsze kryteria wyboru

Funkcjonalność jest istotna, jednak nie mniej ważne są koszty eksploatacji drukarki, czyli przede wszystkim cena tuszy, które trzeba będzie wymieniać. Warto przyjąć zasadę, że tania drukarka z tanimi tuszami nie istnieje lub jest spotykana niezbyt często. Tania w eksploatacji drukarka atramentowa niestety z reguły jest nieco droższa w zakupie, jednak koszty eksploatacji spowodują, że wydatek szybko się zwróci. Wystarczy spojrzeć na cenę różnych tuszy. Niedroga w eksploatacji drukarka atramentowa to taka, w której stosuje się tusze kosztujące 30-50 zł. Tusze do innych kosztują nawet 100 złotych i więcej. Zawsze więc warto sprawdzać przed zakupem, czy drukarka, którą chcemy nabyć, to drukarka z niedrogim tuszem czy wręcz przeciwnie. 

Podsumowując

Można kupić drukarkę kierując się wyłącznie ceną urządzenia, najczęściej jednak to zły wybór. Tania drukarka z niedrogimi tuszami, to coś, co samo w sobie jest zaprzeczeniem, bowiem producent musi na czymś zarabiać. Jeśli oferuje tanie drukarki, swój zysk koncentruje na sprzedaży tuszy do nich i to one będą drogie. Zawsze więc warto porównywać ceny i drukarek i tuszy do nich a dopiero później podejmować decyzję o konkretnym zakupie. 

Czym kierować się przy wyborze drukarki do domu?
Przewiń na górę