Jak dobrać odpowiedni tusz do drukarki atramentowej?

dobór tuszy do drukarek atramentowych jest bardzo istotny

Drukarka atramentowa to najpopularniejsze urządzenie drukujące, kupowane na użytek prywatny. Za jakość druku odpowiada jednak nie tylko model drukarki, ale również rodzaj papieru i tuszu. Co ważne, rodzaj atramentu ma także wpływ na pracę urządzenia, dlatego jego zakup należy dokładnie
przemyśleć.

Rodzaje tuszy stosowanych w drukarkach atramentowych

Tusze, które zazwyczaj stosuje się w drukarkach atramentowych dzieli się przeważnie na dwa typy: tusze pigmentowe i tusze barwnikowe. Czym się one od siebie różnią? Tusze pigmentowe umożliwiają uzyskanie druku o bardzo ostrych konturach. Dużą ich zaletą jest fakt, iż wydrukują zarówno tekst, jak również grafikę. Przeszkody nie będzie stanowić nawet złej jakości papier bądź taki, który cechuje się nietypową strukturą. Tusze pigmentowe wykorzystuje się głównie do drukowania dokumentów, wizytówek, dyplomów i innych treści, które znajdują się na papierze czerpanym. Tusze barwnikowe są o wiele bardziej wymagające jeżeli wziąć pod uwagę jakość papieru. Przeznaczone będą przede wszystkim do drukowania zdjęć i grafik.

Jaki tusz wybrać do drukarki atramentowej?

Większość drukarek atramentowych, dostępnych na rynku, wykorzystuje tusz barwnikowy. Niektóre z nich mogą jednocześnie korzystać z obu rodzajów tuszy. Jaki konkretny tusz warto do nich wybrać? Jednym z nich może być tusz HP 652 od Dr Tusz. Będzie doskonały zwłaszcza do drukowania dokumentów codziennego użytku. Został dodatkowo zabezpieczony przed podrabianiem, a także wyposażony w praktyczną funkcję informowania o niskim poziomie atramentu. Tusz HP 652 występuje w dwóch wersjach: czarnej i kolorowej. Warto także wiedzieć, że wybierając tusz, do dyspozycji mamy tusze oryginalne i ich zamienniki. Oba rodzaje posiadają swoich zwolenników, więc sami musimy zdecydować na czym zależy nam najbardziej: czy będzie to niska cena, czy wysoka jakość wydruku i na tej podstawie wybrać tusz do drukarki atramentowej.