Nakarm drukarkę

O najlepszych tuszach i tonerach

Jaką drukarkę atramentową kupić do domu?

najlepsze modele drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe to najchętniej kupowane urządzenia drukujące do gospodarstw domowych. Ich cena jest stosunkowo niska, a parametry z pewnością okażą się wystarczające na potrzeby domowników. Nie wystarczy jednak zdecydować się na konkretną markę. Wybór odpowiedniego modelu powinien zostać uzależniony od kilku czynników.

Rodzaje drukarek atramentowych

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje drukarek atramentowych. Zalicza się do nich drukarki ze zintegrowaną głowicą i drukarki bez zintegrowanej głowicy. Czym się charakteryzują? W drukarkach ze zintegrowaną głowicą, część odpowiedzialna za drukowanie znajduje się bezpośrednio w urządzeniu. Zawiera kilka, podstawowych kolorów, a każdy z nich mieści się w oddzielnym pojemniku. Należą do nich takie kolory jak: yellow, magenta, black i cyan. Tego rodzaju głowice można znaleźć w drukarkach atramentowych wielu znanych marek, m.in. Epson, Canon czy Brother. Niestety, takie rozwiązanie posiada również swoje minusy. Zalicza się do nich przede wszystkim brak możliwości regeneracji zbiorników. Występuje także konieczność drukowania we wszystkich kolorach przynajmniej razy w tygodniu, aby uniknąć zaschnięcia tuszu. Nie wymagają tego od nas za to drukarki bez zintegrowanej głowicy. Gdy zasycha w nich tusz, wystarczy wymienić zbiornik na tusz. Taka drukarka atramentowa posiada zazwyczaj dwa zbiorniki, w jednym znajduje się tusz czarny, a w drugim kolorowy. Jedynym minusem może być cena wkładów do drukarki.

Atramentowe urządzenia wielofunkcyjne

Poza drukarkami atramentowymi, do wyboru są również atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, które posiadają zbliżone właściwości. Ich wybór powinien być uzależniony od zapotrzebowań i oczekiwań kupującego. Pod uwagę warto wziąć cenę eksploatacji, wydajność zbiorników, awaryjność czy częstotliwość wydruku. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń drukujących tego typu, dlatego zanim podejmiemy decyzje o zakupie konkretnego modelu, dobrze jest zrobić rozeznanie. Możemy także sprawdzić, czy producent oferuje gwarancję na swoje produkty i na jaki okres.

Jaką drukarkę atramentową kupić do domu?
Przewiń na górę