Jak oczyścić głowicę tuszu HP?

Tusze HP uznawane są przez klientów za jedne z tych, które rzadko ulegają awariom. Tak jak w przypadku innych tuszy i tusze HP mogą po prostu zaschnąć. Dzieje się tak gdy tusz pozostaje długo w drukarce, która nie jest używana. Wiele też zależy od temperatury.

W ciepłe dni lub w ciepłym pomieszczeniu tusz do drukarki HP może zaschnąć wyjątkowo szybko. Czy taki pojemnik jest do wyrzucenia? Oczywiście nie zawsze, najczęściej bowiem zasycha tylko odrobina tuszu w samej głowicy pojemnika.

Jak udrożnić głowicę pojemnika?

Tak jak każdy pojemnik na tusz i tusz do drukarki HP posiada głowicę drukującą, która styka się z papierem, na którym powstają wydruki. W głowicy są mikroskopijnej wielkości kanaliki, którymi tusz wypływa na papier, dzięki czemu powstaje wydruk. Z uwagi na wielkość kanalików, szybko jednak tusz w głowicy może zaschnąć. Jak udrożnić głowicę, by z powrotem można było drukować?

Płyn do czyszczenia głowic działa cuda

Najlepszym sposobem udrażniania głowicy jest zakup płynu do czyszczenia głowic i po prostu oczyszczenie głowicy przy jego pomocy. Co ważne, nigdy nie wolno pocierać głowicy ściereczką wcześniej zanurzoną w płynie, istnieje bowiem duże ryzyko uszkodzenia tego delikatnego elementu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zamoczenie głowicy w płynie. Najprostszy sposób to nalanie niewielkiej ilości płynu do jakiegoś pojemnika i włożenie tam tuszu. Co ważne, płynu nie może być więcej niż cienka warstwa na dnie. Pojemnik na tusz HP wkładamy tam głowicą do dołu i pozostawiamy na wiele godzin. Dobrze jest zostawić go na całą noc. Po tym czasie pojemnik delikatnie osuszamy z płynu i z powrotem zakładamy do drukarki. W drukarce można też uruchomić funkcję czyszczenia głowicy. Tak oczyszczona głowica powinna zacząć być drożna a drukowanie możliwe. Jeśli pomimo tych zabiegów drukowanie jest niemożliwe, można też spróbować oczyścić głowicę, wkładając ją do myjki ultradźwiękowej. Jeżeli i to nie pomoże, pojemnik na tusz trzeba wymienić na nowy i pamiętać, by od czasu do czasu coś drukować, by nie zasechł.

Tusze HP dostępne na DrTusz.pl