Nakarm drukarkę

O najlepszych tuszach i tonerach

Tonery do drukarek – co warto o nich wiedzieć?

najlepsze tonery do drukarki

Toner do drukarki to drobny, barwny proszek o specjalnych właściwościach magnetycznych stosowany w kserografii. Składa się on zazwyczaj z dwóch frakcji: odpowiednio zabarwionych, bardzo drobnych i większych kulek szklanych z żywicy termoplastycznej. Potocznie zwany jest ,,suchym atramentem”.

Jak wygląda proces drukowania tonerem?

Toner umieszczany jest w pojemniku będącym elementem mechanizmu drukującego, który stanowi oddzielną część drukarki. Konstrukcja tonera, dostosowana jest do wielkości drukarki , którą ogranicza wielkość zasobnika na proszek. Tam musi pozostać dodatkowe miejsce na powietrze. Proszek do druku laserowego musi być rozbijany i mieszany z powietrzem tak, aby był właściwie podawany na wałek magnetyczny. Proszek na początku jest nanoszony na papier w odpowiednie miejsca, aby następnie został utrwalony- wtopiony w papier przez grzałkę. Jeśli tak się nie stanie, wówczas toner będzie można po prostu strzepać z kartki.

Wydajność tonerów do drukarek

Metoda ta pozwala na osiągnięcie wydruków o rozdzielczości rzędu setek, a nawet kilku tysięcy punktów na cal. Jeden ładunek tonera wystarcza, bowiem na tysiące stron wydruków, które są stosowane głównie w drukarkach laserowych i kserokopiarkach. Wydajność materiałów eksploatacyjnych – jeden toner do drukarki laserowej to w zależności od modelu posiadanej drukarki, to od 1 tysiąca do nawet ponad 40 tysięcy wydrukowanych stron. Do zalet tonerów do drukarek laserowych można zaliczyć również to, że są wydajne, nie zasychają, kupuje się je rzadziej, a ich zamienniki są znacznie tańsze. Warto wiedzieć, że tonery do drukarek powinny być dostosowane do konkretnych wymagań modeli urządzeń eksploatacyjnych. Korzystanie z zamienników uniwersalnych, nieznanego producenta może okazać się po prostu rozwiązaniem na granicy akceptowalności o bardzo słabej jakości.

Tonery do drukarek – co warto o nich wiedzieć?
Przewiń na górę