Dlaczego warto kupić drukarkę laserową?

nowoczesna drukarka laserowa

Drukarki laserowe to urządzenia, które stanowią najliczniejszą grupę urządzeń eksploatacyjnych na rynku urządzeń biurowych. Drukarki atramentowe oferują pracę w bardzo dobrej jakości, jednak dla tego typu urządzeń musi zostać dostarczony równie dobry gatunkowo papier. Laserowym drukarkom jest obojętne, na jakim papierze ma powstać wydruk, bowiem i tak będzie wysokiej jakości- czysty i bez zamazań. Drukowanie laserowe polega na użyciu sproszkowanego tonera, który w trakcie mechanicznych i elektrostatycznych procesów zachodzących we wnętrzu maszyny, przylega do papieru, tworząc ostry i wyraźny wydruk. Zdecydowanie większa ilość wydruków w każdym domu to czarno-białe dokumenty, dlatego zastosowanie tego typu urządzenia sprawdzi się tu najlepiej.

Drukarka laserowa kolorowa czy monochromatyczna?

Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli uzyskać dużą liczbę wydruków zarówno monochromatycznych i kolorowych to drukarka laserowa kolorowa. Urządzenie te świetnie nadaje się do drukowania atrakcyjnych wizualnie i wysokojakościowych dokumentów; prezentacji, wykresów czy broszur. Ten pozornie nieco droższy zakup jest inwestycją, która bardzo szybko zwróci się podczas codziennej eksploatacji. Drukarki laserowe mają szeroki wybór opcji, które można dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony są uniwersalne – nadają się do druku prostych dokumentów i kolorowych projektów.

Zalety drukarek laserowych

Drukarki laserowe to szybkość wydruków powyżej 40 stron na minutę. Są polecane dla biur z dużą liczbą pracowników, gdzie codziennie drukuje i kopiuje się duże ilości dokumentów. Wydajność materiałów eksploatacyjnych w drukarkach laserowych to 1 toner, dzięki któremu otrzymamy od 1 tysiąca do ponad 40 tysięcy wydrukowanych stron. Kolejną zaletą tego rodzaju urządzeń jest wysoka jakość wydruków monochromatycznych, które wypadają zdecydowanie lepiej w porównaniu do wydruków z urządzeń atramentowych.