Rodzaje tuszy do druku atramentowego

najnowsze modele do tuszy

Druk atramentowy jest obecnie stosowany w wielu dziedzinach życia. W związku z czym konieczne było opracowanie wiele rodzajów farb do druku atramentowego. W drukarkach atramentowych stosuje się dwa rodzaje tuszy. Tusz barwnikowy ma postać jednorodnego płynu, który jest zdolny do tworzenia maleńkich kropli, co pozwala uzyskać wydruk o bardzo dobrej jakości. Jest mało odporny na działanie zewnętrznych czynników, przez co można go bardzo łatwo zmyć wodą. Z kolei tusz pigmentowy zawiera stałe cząstki nazywane pigmentami. Tusz tego typu odporny jest na czynniki zewnętrzne czyli np. działanie promieni UV czy tarcie.

Chemiczny skład tuszy do drukarek

wkład do hp 650W recepturze tuszy do drukarek znajdziemy m.in. wodę i pigmenty, których cząstki stworzone są z tysięcy pojedynczych, specjalnie dobranych molekuł. Są to substancje, takie jak: związki chelatowe, polimery, koagulanty, substancje higroskopijne, anti-curle, konserwanty, anti-kogationy czy humektanty. Oryginalne tusze do drukarek posiadają w swoim składzie również rozpuszczalniki, środki powierzchniowo czynne oraz zwilżające. Skład tuszy to także substancje pochłaniające wilgoć, jak i środki owadobójcze, bakteriobójcze, filtr UV, inhibitor wolnego rodnika czy antyutleniacz. Wszystkie te wymienione składniki decydują o najwyższej jakości wydruków.

Jak uzyskać wysoką jakość wydruków?

Przykładowo oryginalny tusz hp 650 stosowany jest w drukarkach wielofunkcyjnych z serii Deskjet Ink Advantage. Urządzenia te pracują w oparciu o dwa wkłady atramentowe – tusz HP 650 (czarny) oraz tusz HP 650 (kolor). Charakteryzuje się najwyższą jakością, dzięki czemu mamy pewność że nie uszkodzą nam naszej drukarki i zapewnią wysokiej klasy wydruki. Drukowanie z oryginalnym tuszem gwarantuje wyrazistość oraz właściwe nasycenie barw. Warto kupować oryginalne tusze do drukarek, gdyż produkowane są w całości z nowych części, które nigdy nie były wcześniej wykorzystywane. Są poddawane licznym kontrolom i testom, a sam tusz jest sprawdzany pod kątem wielu czynników.